sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > Jauna iespēja SUSTENTO dalīborganizācijām uzzināt, piedalīties un ietekmēt invaliditātes politiku Eiropā un Latvijā Drukāt
Jauna iespēja SUSTENTO dalīborganizācijām uzzināt, piedalīties un ietekmēt invaliditātes politiku Eiropā un Latvijā
Sākot ar 2010.gada oktobri, Latvijas Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO regulāri informē savas dalīborganizācijas un ikvienu interesentu par to, kas notiek Eiropas Savienības likumdošanā invaliditātes jomā. Šobrīd aktuālākais jaunums ir ES invaliditātes stratēģija.
 
Realizējot ESF projektu „Cilvēku ar invaliditāti nevalstisko organizāciju kapacitātes celšana līdzdalībai Eiropas Savienības cilvēku ar invaliditāti kustībā”, ir radusies nebijusi iespēja – iepazīstināt mūsu dalīborganizācijas par to, kas ir EDF (The European Disability Forum) un kā ikvienam ir iespējams piedalīties tā rīkotajās kampaņās un aptaujās, kas tieši vērstas uz aktuālajiem procesiem invaliditātes jomā Eiropā.
 
2010.gadā Eiropas Cilvēku ar invaliditāti forums (EDF) ir uzsācis kampaņu, lai Eiropas Savienības institūcijas un dalībvalstis atbalstītu ES Padomes un Eiropas Parlamenta lēmumu par jauno ES invaliditātes stratēģiju.
Š.g. 13. oktobrī EDF tika uzaicināts piedalīties Eiropas Komisijas augstākajā līmenī pilsoniskās sabiedrības tēmai veltītā sapulcē, kur forumu pārstāvēja EDF prezidents Janniss Vardakastanis, Alains Faure, izpildkomitejas loceklis un EDF direktore Carlotta Besozzi.
 
Tikšanās laikā Eiropas Komisija informēja par turpmāko Eiropas Invaliditātes stratēģiju, ko Komisāru kolēģija kā paziņojumu pieņems 9. novembrī. Kā pielikums tika pievienots darba dokuments angļu valodā, kur iekļauts to darbu saraksts, ko Eiropas Komisija plāno paveikt līdz 2015. gadam, kā arī pamatdokuments, kurā argumentēti izteiktie priekšlikumi.
 
EDF uzsvēra nepieciešamību garantēt, lai tiek pieņemts, nevis otrs Eiropas Komisijas rīcības plāns, bet reāla stratēģija, aicinot ES institūcijas pieņemt Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu, turpmāk balstoties uz to.
Esiet aktīvi un lietojiet šo informāciju, piedalieties ES likumdošanas ietekmēšanā, jo tas rosina tiešas izmaiņas turpmāk arī mūsu valsts likumos.
 
EDF aicina visus biedrus rakstīt savām valdībām un mudināt ministru kabinetu izteikt priekšlikumus un atbalstīt Eiropas Padomes un Parlamenta lēmumu par jauno ES invaliditātes stratēģiju. Lēmums varētu tikt apspriests nākamajā Nodarbinātības, Sociālās politikas, Veselības un Patērētāju tiesību aizsardzības Padomes sapulcē, kur Eiropas līmenī sanāk kopā nodarbinātības, ekonomikas, veselības un patērētāju lietu ministri.
EDF regulāri informēs par šīs kampaņas norises gaitu.
 
LCĪVSO SUSTENTO, pārstāvot Latvijas cilvēkus ar invaliditāti, ir EDF dalīborganizācija no 2002. gada.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4945086