sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > SUSTENTO piedāvā seminārus „Par invaliditāti bez barjerām” Drukāt
SUSTENTO piedāvā seminārus „Par invaliditāti bez barjerām”
Latvijas Cilvēku ar īpašajām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO ir sagatavojusi licenzētu semināru programmu par īpašajiem invaliditātes jautājumiem, kā arī par civilizācijas vēsturisko skatījumu uz invaliditāti līdz pat mūsdienām.
Droši varat saņemt mūsu pakalpojumu, ja vēlaties labāk savā darbā gūt izpratni par komunikāciju ar cilvēkiem, kuriem ir īpašās jeb speciālās vajadzības tieši invaliditātes vai draudošas invaliditātes dēļ.
Programma „Par invaliditāti bez barjerām” ir tapusi projekta ietvaros, tomēr tās nepieciešamība ir izjusta kopš SUSTENTO pastāvēšanas. Tās saturs ļauj cilvēkiem ar invaliditāti un tiem, kas ar to saskaras ikdienā vai savas profesijas ietvaros, saņemt atbildes uz jautājumiem par iemesliem, kāpēc joprojām tik grūti ir saprast, ka pilnīgi visiem cilvēkiem cilvēciskās vajadzības ir vienādas.
Profesionāļiem, kas strādā ar cilvēkiem, kam ir invaliditāte vai hroniska saslimšana, bieži pietrūkst informācijas, kā vislabāk viņiem palīdzēt – kā ērtāk komunicēt, kā izveidot labāku kontaktu un atrast veiksmīgāko atbalsta veidu.
Lai pastāstītu vairāk par šiem un citiem jautājumiem, LCĪVSO SUSTENTO ir izveidots Latvijā nebijusi mācību metodika, kurā iekļauta arī grāmata „Par invaliditāti bez barjerām”, gan to papildinošs kompaktdisks.
Abi izdevumi sagatavoti, kārtojot visu informāciju dažādās nodaļās: „Sapratne par invaliditāti no senatnes līdz mūsdienām”, kurā ir vēsturisks pārskats par to, kā veidojusies un mainījusies sabiedrības attieksme pret invaliditāti daudzu gadsimtu garumā. Sadaļa „Invaliditātes jēdziens un tā attīstība. Invaliditātes medicīniskais un sociālais modelis”– dod iespēju ieskatīties divos dažādos skatījumos uz invaliditāti. Savukārt sadaļa „Invaliditātes veidi. Barjeras. Komunikācija” sniedz ļoti praktiskus padomus, kā vienkāršāk un efektīvāk veidot sarunu ar cilvēkiem, kuriem ir invaliditāte.
 „No kultūru un reliģiju dažādības uz vienlīdzīgām cilvēciskām vērtībām” iepazīstina ar gan ar pašmāju, gan citu tautu kultūru atšķirībām, kas reizēm spēj radīt gan pārsteidzošu saskaņu, gan nesaprašanos.
Grāmatai klātpievienotajā kompaktdiskā ir apkopoti dažādi materiāli, kas izmantojami, organizējot seminārus vai arī vienkārši pārrunājot kādus no šiem jautājumiem. Šeit apkopoti gan attēli un video, gan arī daži testi un uzdevumi labākas sapratnes veidošanai.
Viss šis materiāls, kā arī specifiskā apmācību programma veido semināru ciklu pamatu, kas ir veiksmīgi modulējams, atsaucoties uz interesentu vajadzībām.
Vairāk informācijas iespējams uzzināt, sazinoties ar LCĪVSO SUSTENTO projektu vadītāju Ivetu Neimani (iveta.neimane@sustento.lv).
Grāmatu varat lasīt un konspektēt SUSTENTO birojā: Antonijas ielā 24 - 6, iepriekš sazinoties pa tālruņiem 67590437 vai 67802545.
 
 
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5244374