sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > SUSTENTO nostāja aptieku īpašumu tiesību jautājumā Drukāt
SUSTENTO nostāja aptieku īpašumu tiesību jautājumā
SUSTENTO nostāja aptieku īpašumu tiesību jautājumā
 
Jau ilgāku laiku Latvijā notiek diskusija par jautājumiem, kas saistīti ar aptieku īpašuma tiesībām. Tiek pausti dažādi viedokļi ar dažādiem argumentiem.
Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO ir pārsteigta, ka, mums klāt neesot, mūsu vārdā tiek izteikts viens vai otrs viedoklis par aptieku īpašuma tiesību maiņu, ko paredz jaunais Farmācijas likums.
Mūsu organizācija skaidri paudusi neitralitāti šajā jautājumā. Mēs uzskatām, ka svarīgākais ir pakalpojuma kvalitāte un medikamentu pieejamība ikvienam pacientam ikvienā vietā Latvijā.
Pēdējā laikā ir izskanējuši dažādi argumenti par vienu vai otru īpašuma veidu, un mums ar nožēlu jākonstatē, ka daudzi no tiem ir savstarpēji aizskaroši un mazina cilvēku uzticību godīgai, uz pacientu vērstai, farmakoloģiskai aprūpei.
Lai aizstāvētu pacientu intereses, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO atbalsta ētikas kodeksa izstrādi, kas skartu visus farmaceitus. Mūsu organizācija ir gatava iesaistīties šī ētikas kodeksa monitoringā. Tas ļautu katram pacientam novērtēt ikvienas aptiekas darbu un savlaicīgi atklātu gadījumus, kad farmaceitiskā aprūpe neatbilst pacientu interesēm.
 
LCĪVSO SUSTENTO
Valdes priekšsēdētāja Gunta Anča
 
Informāciju sagatavoja LCĪVSO SUSTENTO Veselības politikas koordinatore Iveta Neimane, mob. tālr.:  29191600; iveta.neimane@sustento.lv
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4945116