sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > SUSTENTO spēks ir sadarbībā Drukāt
SUSTENTO spēks ir sadarbībā
 
SUSTENTO spēks ir sadarbībā
 
Š.g. 7.maijā Rīgā, viesnīcas Avalon Hotel (Kalēju ielā 70) konferenču telpā, no plkst.13.00 līdz 16.00 notiks Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO gadskārtējā pilnsapulce. Tajā paredzēta gan atskaite par iepriekšējā gadā padarīto un uzsākto, gan tikšanās ar Labklājības un Veselības ministriju pārstāvjiem, lai skaidrotu jautājumus par nodarbinātības iespējām cilvēkiem ar invaliditāti un valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. 
 
LCĪVSO SUSTENTO ir dibināts 2002.gadā, kad līdzīgi kā citās Eiropas valstīs arī Latvijā tika izveidota vairāk nekā 20 nevalstisko organizāciju apvienība, kas spēj pārstāvēt visu cilvēku ar invaliditāti intereses vietējā, nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Astoņu gadu darbības laikā SUSTENTO ir kļuvis atpazīstams vairākās nozīmīgās sabiedrību ietekmējošās jomās:
-          rīcības politikas veidošanā un plānošanā cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzības jomā, kur darbs notiek veselības, izglītības un labklājības nozarē;
-          lai informētu par situāciju Latvijā un labāk izprastu gan citu valstu sasniegumus, gan kļūdas šajā jomā, SUSTENTO pārstāv Latvijas cilvēkus tādās Eiropas Savienības institūcijās kā Eiropas Forumā cilvēkiem ar invaliditāti (EDF), Eiropas Pacientu forumā (EPF), Pieejama tūrisma tīklojumā (ENAT), Koalīcijā par dzīvi sabiedrībā(ECCL), Eiropas Sieviešu lobijā(EWL) un Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā (EESIC);
-          savukārt pasaulē – Pasaules Cilvēku ar invaliditāti kustībā (DPI) un Globālajā Invaliditātes fondā (GIF);
-          vienlaikus ar starptautiskajām un nacionālā līmeņa darbībām SUSTENTO regulāri informē un izglīto sabiedrību, veicinot izpratni par cilvēkiem, kuriem ir invaliditāte vai hroniskas slimības, par viņu ikdienas dzīvi, problēmām un sasniegumiem.
 
Šobrīd lielo un pieaugošo sabiedrisko organizāciju lomu savu cilvēku interešu pārstāvniecībā var novērtēt ikviens, kas piedalās un zina, ka spēks ir kopējā rīcībā, tāpēc likumsakarīga ir jaunu sadarbības organizāciju uzņemšana SUSTENTO rindās. Šobrīd 27 dalīborganizācijām, kas apvienojušās zem SUSTENTO vārda, vēlas pievienoties vēl četras: Diabēta federācija,  “Motus Vita”, “Saules Zieds” un Limbažu Diabēta biedrība.
 
SUSTENTO ikdienā strādā ar moto „NEKO PAR MUMS BEZ MUMS”, kas nozīmē, ka valstī neviens svarīgs lēmums par cilvēki ar invaliditāti nedrīkst tikt pieņemts bez šo cilvēku līdzdalības. Tikai sadarbībā un vienotībā ir sasniegts esošais, un vienīgi, kopā pastāvot, spēsim padarīt drošāku mūs aptverošo, tik daudzveidīgo pasauli.
 
 
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4902866