sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Ceļojumi > Eiropa Drukāt
Eiropa

Portugāle

Portugāle - neliela valsts Atlantijas okeāna piekrastē. Tur sagaida daudz vilinošā un nezināmā: zelta pludmales, vinogulāji un kalni, brīnišķīgi balti ciemati kalnu pakājēs, romantiskas ostas, bagāts vēstures mantojums. Savu ietekmi šeit ir atstājuši mauri. Savulaik Portugāle bija liela impērija ar brīnišķīgām pilsētām, baznīcām, un greznu un vienreizēju galvaspilsētu. Par laimi, Portugāle ir samērā maza valsts un ar mašīnu to iespējams iepazīt pat vienā brauciena reizē.

Vērojot dabu un arhitektūru, neaizmirstiet nobaudīt vietējās virtuves gardumus un augstvērtigos vīnus.

 Informācijai

Spānija

Spānija ir trešā lielākā Eiropas valsts, tās platība ir 504 800 km², un tā atrodas kaimiņos Āfrikas kontinentam. Tā ir valsts ar ļoti senu kultūru. Slavenie Spānijas dievnami ir tik bagātīgi apzeltīti, tik mirdzošiem dārgakmeņiem rotāti, ka sudrabs tajās vietumis ir visvienkāršākais, vislētākais materiāls. Slavenie Spānijas apelsīni ir tik pilnīgi nogatavojušies, tik saldi, tik absolūti oranži, tik saules piestrāvoti, ka, šķiet, satur mūžūgās vasaras eliksīru..
Slavenajās Spānijas peldvietās jūra ir tik vilinoši zila, ar tik labām pludmalēm un vienlaikus tik dažāda katrā novadā, ka spāņi katru piekrasti nodēvējuši sava skanīgā vārdā: Costa Brava - Mežonīgais krasts, Costa Blanca - Baltais krasts, Costa del Sol -Saules krasts, Costa Dorada - Zelta krasts.
Un saule tur spīd tik spoži un tik karsti, ka tās sakarsētie viduslaiku bruģakmeņi un senatnīgo cietokšņu mūri pat naktī nebeidz izstarot glāsmainu siltumu. Vēl tur ir vīns - gards, bezgala daudzveidīgs, jā, un arī lēts. Vēl tur ir korida - aizraujoša, varonīga, nežēlīga, spāniskas dvēseles piesātināta. Un flamenko - smeldzīgs, sentimentāls, melodisks, noslēpumains un nekad līdz galam neizprotams.
Informācijai latviski

Informācijai angliski

Dānija

Dānija sastāv no vairāk kā 50 dažādām salām un tā par 43 070 km2 ir mazāka par Latviju.
Kurš gan karstā vasaras dienā nav ar baudu iedzēris glāzi vieglā Carlsbergs alus, varbūt pat iepeldinot tajā gabaliņu citrona. Šis ir tikai viens no slavenajiem dāņu uzņēmumiem, līdzās, piemēram, visiem pazīstamajam LEGO. Kad 1916. gadā dāņu amatnieks Ōle Kirks-Kristiansens Jitlandē atklāja galdnieku darbnīcu, kaut ko uztaisīt bija ļoti dārgi. Nebija arī skaidrības, vai kāds būs gatavs to pirkt. Tāpēc sākumam viņš uztaisīja mazu galdu, krēslu un māju miniatūras modelīšus. Izrādījās, ka bērni šos modelīšus dievināja. Tad viņš izdomāju mēbeļu vietā taisīt rotaļlietas. 1934. gadā kopā ar dēlu viņš reģistrēja zīmolu LEGO, kas veidots no dāņu vārdiem leg godt ‘spēlējies labi’. Brīnišķīgas LEGO skulptūras, mazo pie jūras sēdošo Nāriņu no Hansa Andersena un daudz citu jauku lietu ir iespējams izbaudīt Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā.
Informācijai par pieejamību angliski

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5244400