sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Projekti - iepirkumi > "Latvijas variācijas" Drukāt
"Latvijas variācijas"

 

Sakot – “Es esmu Latvija” mēs visbiežāk iedomājamies jaunu un skaistu jauniešu pulciņu, vēlams tautas tērpos, vislabāk dziedot kādu tautas dziesmu… Cik stereotipiska pieeja – mēs teiksim, jo nodomāsim – Latvijā taču mēs esam tik dažādi – jauni un ne tik jauni, skaisti un ne tik skaisti, priecīgi, bet iespējams arī – ne vienmēr tik priecīgi. Un gandrīz ikviens šai domai piekritīs, jo mēs te Latvijā visi tā domājam.

Bet tagad paplašināsim šo loku! Vai tajā iekļautos arī tie, kam grūti staigāt, un vajadzīgi kruķi, ratiņkrēsls vai spieķītis, vai te mēs saskatām tos, kas nespēj redzēt, lieto balto spieķi, tomēr dzīvo Latvijā kaut arī ne reizi savu valsti nav redzējuši.. Un kā ar tiem, kas nekad nav dzirdējuši savas tautas dziesmas, vai tiem, kam tik grūti saprast daudzas sarežģītas lietas, tikai mīlestība – arī Latvijas mīlestība viņiem šķiet vienkārša.. Tie ir cilvēki ar invaliditāti. Tepat līdzās, un tomēr nedaudz maliņā – paši ar sevi kopā, nevis ar citiem.

Tomēr arī šie cilvēki var un grib kopā ar pārējiem – šeit Latvijā teikt: “Es esmu Latvija”. Tikai viņi ir jāpamana un jāiekļauj, jo vietas taču šeit pietiek visiem!

Mūsu valstī visbiežāk ir divas atsevišķas grupas – cilvēki ar invaliditāti un cilvēki bez invaliditātes... un šīs grupas tiekas reti – ne skolā, ne darbā, ne brīvajā laikā, ne kultūras pasākumos, jo visbiežāk par to vienkārši nav padomāts.
Latvijas valsts simtgades svinību virsmērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrības valstsgribu, piederības sajūtu savai valstij un mīlestību pret savu zemi, bet to iespējams izdarīt tikai iekļaujot ikvienu.

Cilvēki ar invaliditāti dzied, dejo, loka origami un dara citas fantastiskas lietas, bet visbiežāk ļoti šaurā lokā,
labdarības pasākumu ietvaros.

Viņu kolektīvi ir palikuši ārpus jau izziņotajiem lielajiem Latvijas 100-gades koncertiem, bet ne jau viss ir
saplānots. Vēl ir iespējas sajusties piederīgiem un iekļautos, bet, lai to izdarītu, nepieciešams vizuālais materiāls, ko ātri un vienkārši iespējams parādīt, demonstrējot, ka cilvēku ar invaliditāti uzstāšanās ir pietiekami augstvērtīgas, lai tās pamanītu un izmantotu visdažādākajos pasākumos.

Mūsu piedāvātais projekts tieši iekļaujas mērķa sasniegšanas procesā, jo tā ietvaros paredzēts rosināt
pašorganizējošus procesus un sadarbību starp dažādām cilvēku ar invaliditāti organizācijām, lai nodrošinātu
Latvijas valsts simtgades svinību daudzveidīgumu un kvalitāti, atbilstoši Latvijas valsts simtgades vēstījumam ES ESMU LATVIJA un Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanas programmai.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5168921