sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > 4. Eiropas Parlaments cilvēkiem ar invaliditāti aicina ES līderus nodrošināt cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgas tiesības ne vien uz papīra, bet arī realitātē Drukāt
4. Eiropas Parlaments cilvēkiem ar invaliditāti aicina ES līderus nodrošināt cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgas tiesības ne vien uz papīra, bet arī realitātē

4. Eiropas Parlaments cilvēkiem ar invaliditāti aicina ES līderus nodrošināt cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgas tiesības ne vien uz papīra, bet arī realitātē

Vairāk nekā 700 cilvēki ar invaliditāti no visas Eiropas šodien, 6. decembrī, tikās Eiropas Parlamentā, lai kopā ar Eiropas Savienības līderiem diskutētu par cilvēku ar invaliditāti tiesībām.

Ceturtais Eiropas Parlaments cilvēkiem ar invaliditāti tika organizēts, lai atzīmētu Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, ko atzīmējām 3. decembrī, un Eiropas Cilvēku ar invaliditāti foruma (EDF) 20. gadadienu.

Pasākumā piedalās arī 18 pārstāvji no Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO, kuru līdzdalību cilvēkiem ar invaliditāti nozīmīgajā pasākumā atbalstīja Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Tatjana Ždanoka un Krišjānis Kariņš.

Šīsdienas sanāksmes laikā Briselē tika diskutēts par cilvēku ar invaliditāti tiesībām visā Eiropā piedalīties vēlēšanās, iekļaujoties gan politiskajā, gan sabiedriskajā dzīvē, kā arī par nākamo Eiropas invaliditātes stratēģiju kā dokumentu, kas varētu uzlabot visu cilvēku ar invaliditāti dzīvi ES valstīs 2020.-2030, gadā.

Kā, atklājot forumu, uzsvēra Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajani, "apņemšanās ir uzlabot cilvēku ar invaliditāti dzīves Eiropas Savienībā atbilst mūsu lielākajām vērtībām, kas ir brīvība, vienlīdzība un ikviena iedzīvotāja iekļaušanās sabiedrībā. Un šīm vērtībām ir jābūt pārvērstām ļoti konkrētās darbībās, kas dotu iespēju ikvienam dzīvot neatkarīgi saņemot no sabiedrības tam nepieciešamo atbalstu.” Savukārt Eiropas Foruma cilvēkiem ar invaliditāti (EDF) prezidents Jannis Vardakastanis atzīmēja, ka Eiropas Parlaments cilvēkiem ar invaliditāti ir pagrieziena punkts dialogā starp Eiropas Savienības valstu ievēlētajiem pārstāvjiem un cilvēkiem ar invaliditāti.

“Tikai strukturēts dialogs, kurā ikviena organizācija spēj iekļauties, turklāt ne vien Eiropas, bet arī valstu, novadu un pašvaldību līmenī, var nodrošināt ANO  konvencijas realizāciju dzīvē, ļaujot cilvēkiem ar invaliditāti dzīvot pilnasinīgu dzīvi, iekļaujoties sabiedrībā”, uzrunājot Eiropas Parlamenta cilvēkiem ar invaliditāti dalībniekus, akcentēja EDF ģenerālsekretāre, LCIVSO SUSTENTO vadītāja Gunta Anča.

Diskusiju laikā tika uzsvērts, ka patlaban nevienā no Eiropas Savienības valstīm tiesības piedalīties vēlēšanās cilvēkiem ar invaliditāti netiek nodrošinātas pilnībā, kā to paredz ANO Konvencija par cilvēku ar invaliditāti tiesībām. Šīs tiesības liedz īstenot dažādi šķēršļi – nepieejami vēlēšanu iecirkņi un vēlēšanu materiāli, atbalsta nesniegšana vēlēšanu iecirkņos, varas iestāžu nevēlēšanās nodrošināt iespēju balsot institūcijās dzīvojošajiem u.c. Eiropas Foruma cilvēkiem ar invaliditāti dalībnieki pieņēma manifestu par vēlēšanām, aicinot Eiropas līderus nodrošināt, lai 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās pastāvošie šķēršļi būtu novērsti un lai tajās varētu piedalīties ikviens cilvēks ar invaliditāti.

Pasākuma dalībnieki akceptēja arī rezolūciju par Eiropas invaliditātes stratēģiju 2020.-2030. gadam, kuras īstenošana ļautu ievērojami uzlabot situāciju cilvēku ar invaliditāti tiesību ievērošanā. Stratēģija paredz izsludināt 2021. gadu kā Cilvēku ar invaliditāti tiesību gadu.

Ceturtā Eiropas Parlamenta cilvēkiem ar invaliditāti noslēgumā tā dalībnieki Ārkārtas rezolūciju par Eiropas pieejamības aktu nodarbinātības, sociālās politikas, veselības aprūpes un patērētāju tiesību aizsardzības jomās, pieprasot Eiropas Padomei nekavēties ar tā apstiprināšanu 2017. gada 7. decembrī.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4956728