sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Ģimenes ārstu streiks - vai sitiens pa mazāk aizsargāto sabiedrības daļu? Drukāt
Ģimenes ārstu streiks - vai sitiens pa mazāk aizsargāto sabiedrības daļu?

Ģimenes ārstu streiks - vai sitiens pa mazāk aizsargāto sabiedrības daļu?

Kā jau plaši izziņots medijos, š. g. 3. jūlijā ģimenes ārsti uzsāka beztermiņa streiku, izvirzot valdībai konkrētas prasības un solot streikot, līdz tās tiks izpildītas. Šāda ģimenes ārstu rīcība ir izraisījusi sabiedrībā plašu rezonansi – no atbalsta mediķiem līdz sašutumam par viņu izvēlēto cīņas formu.

LCĪVSO SUSTENTO dalīborganizāciju rindās ir daudz biedru ar hroniskām slimībām, tāpēc pašreizējā situācija veselības aprūpes jomā raisa pamatotu satraukum. Hroniskiem pacientiem mediķu  palīdzība nepieciešama regulāri, bet šobrīd viņiem, tāpat kā ikvienam citam pacientam, jāmeklē palīdzība pie dežūrārsta, kuram nav par viņu nekādas iepriekšējas informācijas, kurš, iespējams, nav tik ērti pieejams kā ģimenes ārsts un kurš – iespējams - nav pat tiesīgs nepieciešamības gadījumā izrakstīt valsts kompensējamo medikamentu recepti. Tas liek domāt par to, vai ģimenes ārstu izvēlētā metode savu tiesību aizstāvēšanai vienlaikus nav sitiens pa vājākajiem – pa mazāk aizsargātu sabiedrības daļu, tiem, kuri vajadzības gadījumā diez vai varēs atļauties maksas medicīnas pakalpojumus.

Ielaistas, savlaicīgi neatklātas slimības Latvijā ir ļoti nopietna problēma – pietiek iepazīties ar statistiku par novēloti atklātu saslimšanu skaitu kaut vai, piemēram, onkoloģijas jomā. Tas ir viens no veselības aprūpes stūrakmeņiem – lai ikvienam sabiedrības loceklim būtu iespēja vajadzības gadījumā nekavējoši vērsties pie uzticama mediķa – sava ģimenes ārsta. Tāpēc, lai arī cik sarežģīta būtu mūsu mediķu – ģimenes ārstu, ātrās palīdzības mediķu vai jebkuras citas specialitātes ārstu – situācija, streiks nav sabiedrībai draudzīgākais veids, kā to atrisināt.

Lai SUSTENTO dalīborganizāciju biedriem būtu vienkāršāk orientēties pašreizējā situācijā, esam apkopojuši un izsūtījuši būtiskāko informāciju par ģimenes ārstu streiku un iespējām saņemt tā laikā mediķu palīdzību.

Aicinām zvanīt uz SUSTENTO biroju pa tālruni 67590437, ja nepieciešama papildus informācija.

 

Sagatavoja Irīna Meļņika

irina.melnika@sustento.lv

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5236785