sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Diskusija “Atbalsts cilvēku ar invaliditāti nodarbinātībai – Eiropas pieredze” Drukāt
Diskusija “Atbalsts cilvēku ar invaliditāti nodarbinātībai – Eiropas pieredze”

Lai diskutētu par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, stereotipiem, kas valda sabiedrībā, un iespējām, ko pierāda daudzi labās prakses piemēri, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībās sadarbības organizācija kopā ar Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komiteju organizē starptautisku diskusiju.

Latvijā šobrīd ir 1 969 000 iedzīvotāji, no tiem 176 553 jeb 8% ir invaliditāte.  Šis salīdzinoši lielais mūsu valsts iedzīvotāju skaits dažādu iemeslu dēļ nav iekļauti darba tirgū – nepielāgota darba vide, neelastīgs darba režīms, nespēja atrast sev vispiemērotāko darba veidu un formu, nepietiekams atbalsts un nesaprotoša attieksme – šie un daudzi citi iemesli ir izveidojuši situāciju, kurā nodarbināti ir tikai 27,1% no visiem cilvēkiem ar invaliditāti. Salīdzinoši ar vidējo ES rādītāju – 47% šis skaitlis ir ārkārtīgi mazs.

Lai situāciju mainītu, valstī ir nepieciešama vienota cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanas politika, kas sevī ietvertu dažādus atbalsta veidus gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem.

Diskusijā tiks piedāvāts iepazīties ar Lietuvas, Igaunijas, Polijas pieredzēm šajā jomā. Iespējams, mūsu tuvāko kaimiņvalstu zināšanas varētu būt noderīgas arī mūsu valstī.

Diskusijā uzstāsies arī Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas un  Darba tirgus observatorijas (LMO) vice prezidents Krzysztof Pater – bijušais Polijas Sociālo lietu ministrs. Viņš iepazīstinās ar savu pētījumu par savas valsts dažādiem nodarbinātības veidiem un atbalsta iespējām cilvēkiem ar invaliditāti 

Šī aktivitāte tiek līdzfinansēta no Latvijas valsts bužeta līdzekļiem.

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5014230