sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Projekti - iepirkumi > Sievietes ar invaliditāti un seksuālā izglītība Drukāt
Sievietes ar invaliditāti un seksuālā izglītība
 
 
 
Projekts ”Sievietes ar invaliditāti un seksuālā izglītība”
 
 
Seksualitāte ir dabīga un neatņemama ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa, tomēr, domājot par cilvēkiem ar invaliditāti, sabiedrībā bieži valda stereotips, ka šiem cilvēkiem ar seksuālā dzīve nav iespējama vai arī, ka viņu iespējas dzīvot dzimumdzīvi ir ļoti ierobežotas.
Kas ir šo aizspriedumu pamatā? Vai cilvēkiem ar invaliditāti ir pieejama izglītība par dzimumdzīves un reproduktīvās veselības jautājumiem un kā citās valstīs tiek risināti šie jautājumi?
Atbildes LCĪVSO SUSTENTO sadarbībā ar partneriem no Spānijas, Itālijas Vācijas, Igaunijas, Dānijas un Nīderlandes mēģina rast, ieviešot Eiropas Komisijas finansēto projektu „Sievietes ar invaliditāti un seksuālā izglītība”.
Projekta laikā tika veikta situācijas izpēte, ņemot vērā kombinēto dzimumu-invaliditātes pieeju. Katra no projekta dalībvalstīm īpašu uzmanību pievērsa noteiktam invaliditātes veidam, piemēram, Latvijā kā mērķa grupa bija cilvēki ar redzes traucējumiem. Tika apzinātas cilvēku ar invaliditāti zināšanas par dzimumdzīvi un reproduktīvo veselību, identificētas grūtības un vajadzības, kādas izjūt cilvēki ar invaliditāti.
Projekta gaitā tiek veidota rokasgrāmata. Tajā ir apkopotas vadlīnijas speciālistiem, kas darbojas dažādās cilvēkiem ar invaliditāti izstrādātās izglītības programmās. Būtisks uzsvars tiek likts uz seksuālās izglītības nozīmību cilvēku ar invaliditāti pašapziņas paaugstināšanā. Rokasgrāmata palīdzēs speciālistiem un visiem, kam šī tēma ir nozīmīga, paraudzīties uz cilvēku ar invaliditāti un seksualitātes jautājumiem nedaudz no cita aspekta.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5244371