sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Akcija "Lieldienu donors 2014" Drukāt
Akcija "Lieldienu donors 2014"

Tālivaldis Kronbergs, akcijas "Lieldienu donors" idejas autors, projekta "Kronbergs izglītībai" vadītājs

Projekts "Kronbergs izglītībai" sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru, Latvijas Universitāti  un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti aicina piedalīties akcijā "Lieldienu donors 2014", kas 2014.gada 17.aprīlī, Zaļajā ceturtdienā, no plkst.10.00 līdz 13.00 notiks Latvijas Universitātes centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19. Akciju "Lieldienu donors 2014" atbalsta biedrība "Zinis" 

Daudziem no mitoloģijas ir zināms, ka kaķiem tiek piedēvētas deviņas dzīvības. Šoreiz akcija "Lieldienu donors" notiks devīto reizi, tāpēc mēs sakām: "Piedalies devītajā akcijā "Lieldienu donors" un iegūsti deviņas dzīvības!” Ziedot asinis — tas ir veids kā glābt kādam dzīvību un iegūt to arī sev, jo nekad nezinām, vai palīdzība nebūs nepieciešama arī mums.

Akcijā "Lieldienu donors" līdz šim piedalījušies vairāk nekā 890 labas gribas cilvēki, no kuriem vairāk nekā 690 ziedojuši asinis. Ceram, ka akcijā "Lieldienu donors 2014" varēsim sveikt 700.asins donoru. Kā ierasts, donorus sagaida atbalstītāju piešķirtās pateicības balvas — šoreiz atbalsta:

Lai iegūtu deviņas dzīvības, noderēs deviņi argumenti, kāpēc asins ziedošana ir vērtīga:

  • Asins donoriem pēc asins ziedošanas tiek stimulēta asinsrades sistēma, tādā  veidā ātrāk atjaunojot asins sastāvu;
  • Asins donori mazāk slimo ar akūtām saslimšanām, jo uzlabojas imunitāte;
  • Pirmo reizi ziedojot, asins donori uzzina savu asins grupu, rēzus piederību, kā arī hemoglobīna līmeni;
  • Asins donors saņem bezmaksas asins izmeklēšanu uz vīrushepatīta B antigēnu, vīrushepatīta C antivielām, HIV I/II antivielām, sifilisa izraisītāja antivielām;
  • Darba likuma 74.panta kārtībā pēc asins ziedošanas piešķir atpūtas dienu, izmaksājot atlīdzību par darbu;
  • Asins donori, kuri gada laikā (365 kalendārajās dienās) asinis ziedo trīs vai vairāk reizes, bez atlīdzības saņem "Donora privilēģiju karti", kas dod iespēju saņemt dažādas atlaides: http://www.donors.lv/?id=462&sa=462…;
  • Ar vienu asins ziedošanas reizi var palīdzēt glābt līdz trīs cilvēku dzīvībām;
  • Asins donors veic labu darbu, kas palīdz uzturēt stabilu asins krājumu;
  • Asins ziedošana izraisa pozitīvas emocijas, dod morālu gandarījumu — ir sniegta palīdzība kādam grūtā vai pat izšķirošā brīdī.

Vairāk informācijas

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4766029