sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Aprīlis - autisma atpazīstamības mēnesis Drukāt
Aprīlis - autisma atpazīstamības mēnesis

Bērnu un vecāku rokām veidota animācijas filmiņa: https://www.youtube.com/watch?v=7r9YTntw8jE

Tuvākie notikumi aprīlī:
Piektdien, 4.aprīlī plkst. 17:00. notiks darbnīca vecākiem, kura ietvaros speciālā pedagoģe Jekaterina Tumaševica iepazīstinās ar Theraplay grupas metodēm un spēļu metodēm autiskiem bērniem. Šis ir izcils instruments, kuru sauc arī par rehabilitācijas spēli, ar kura palīdzību var veidot piesaisti starp bērniem un vecākiem. Darbnīca būs praktiska, tāpēc aicinām līdzi ņemt maiņas apavus vai zekes.
Ieeja bezmaksas, tomēr noteikti aicinām pieteikt savu dalību pasākumā!

Sestdien, 12.aprīlī plkst 11:00-13:00 Rotaļlietu darbnīca lasītprasmes apgūšanai. Aicināti bērni, lai spēlētos, kā arī vecāki, pedagogi un citi interesenti, lai mācītos.

Otrdien, 15. aprīlī plkst 17.00 Homeopāte Lic.I.S.H., CGP, Dr Chem, MNHL Silvija ĀBELE vadīs lekciju "GAPS filozofija, diēta un dzīvesveids – vai cerība autismam?"
Lekcijā tiks ieskicēti GAPS programmas un diētas pamatprincipi. GAPS ir saīsinājums no vārdiem Gut And Psychology Syndrome. GAPS diētas pamatā ir doma, ka cilvēka smadzeņu darbību tiešā veidā ietekmē tas, cik vesela vai slima ir zarnu mikroflora. Līdz ar to, atveseļojot zarnu traktu, iespējams uzlabot smadzeņu darbību un atjaunot tās funkcijas pilnīgi vai daļēji. Ne tikai tiks uzskaitīti vēlamie un nevēlamie produkti, bet tiks dots padziļināts skaidrojums, kāds tiem sakars ar autiskā spektra traucējumiem. Tiks norādīti literatūras avoti saistībā ar šo un līdzīgām diētām.

Ceturtdien 17. aprīlī plkst 17.00 Homeopāte Lic.I.S.H.,CGP, Dr Chem, MNHL Silvija ĀBELE vadīs lekciju "Homeopātija, CEASE terapija un Autisms"
Lekcijā tiks īsi ieskicēti galvenie homeopātijas filozofijas un praktiskie aspekti (kā notiek homeopāta un pacienta sadarbība, kas ir homeopātiskie preparāti, utt.), bet lielākais uzsvars būs uz homeopātijas iespējām atbalstīt cilvēkus ar autiskā spektra diagnozi. Īpaši lektore uzsvērs nīderlandiešu homeopāta Tinus Smits darbu - CEASE terapiju.

Jums iespēja pieteikties individuālām konsultācijām 22. un 24. aprīlī pie Silvijas, rakstot uz sabele.homeopath@gmail.com
Ieskatam par Homeopātiju, GAPS, autismu uc. sk. Silvijas Ābeles mājas lapu www.curantur.lv

Piektdien, 25.aprīlī Daiga Bauze no plkst 16:00-18:00 vadīs lekciju Autisms un ģenētikas labirinti. Vecāku biežāk uzdotie jautājumi.

Lai veicinātu bērnu un jauniešu ar autiskā spektra traucējumiem socializēšanos, Autisma apvienībā reizi nedēļā notiek pasākumu cikls "Tikšanās ar draugiem".
Darbnīcu mērķis dot iespēju bērniem iegūt jaunus draugus un domubiedrus, palīdzēt veidot pozitīvus uzvedības modeļus, attīstīt runu un komunikāciju, patstāvību un cieņu pret sevi un apkārtējiem, kā arī ģimenēm dodot iespēju komunicēt, atpūsties un apmainīties ar pieredzi.
Veiksmīgi ir noticis pirmais pasākums, un aicinām pieteikties arī Jūs un Jūsu ģimenes draugus un Jūsu bērnu draugus nākošajos pasākumos.
Ja laika gaitā plānosiet atstāt bērnu vienu, lūdzam par to brīdināt iepriekš. Darbnīcas notiks reizi nedēļā gan krievu, gan latviešu valodā. Piesakoties aicinām norādīt bērnu vecumu un sniegt nelielu aprakstu par bērnu komunikācijas spējām.
Pieteikšanās un sīkāka informācija pie Jekaterinas Tumaševicas makedonskaya@gmail.com
Dalība bez maksas vai pret ziedojumiem.

Visi pasākumi notiek Latvijas Autisma apvienības telpās Torņa iela 4, 1B-202 (Jēkaba Kazarmas), un tie ir bezmaksas.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4774122