sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > 8. gadskārtējā pacientu organizāciju vadītāju konference – VESELĪBA IZAUGSMEI Drukāt
8. gadskārtējā pacientu organizāciju vadītāju konference – VESELĪBA IZAUGSMEI

8. gadskārtējā pacientu organizāciju vadītāju konference – VESELĪBA IZAUGSMEI

    Š.g. 13.septembrī Rīgā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1) no plkst. 10:00 līdz 15:30 norisināsies Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO rīkotā konference VESELĪBA IZAUGSMEI.

     Līdz 2020. gadam Latvija ir izvirzījusi ambiciozu mērķi – "Ekonomikas izrāviens – katra Latvijas iedzīvotāja un valsts labklājības pieaugumam!". Valdība ziņo par Latviju kā straujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā. Tomēr veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība aizvien nav valdības dienas kārtībā un provizoriskie dati liecina, ka izdevumi veselībai būs vien 2,8% no IKP. Izejot no šī politiskā uzstādījuma un reālajiem valdības darbiem, tika veidota gadskārtējās, patiesību sakot, visu Latvijas pacientu konferences dienas kārtība.

    Jau 8.reizi ap100 cilvēku ar invaliditāti un hronisku slimnieku biedrību pārstāvju no visas valsts, pēc LCĪVSIO SUSTENTO iniciatīvas, satiekas, lai diskutētu par veselības aprūpes politiku. Šogad konferencē uzklausīsim ne tikai Veselības ministrijas pārstāvjus, ar ministri Ingrīdu Circeni priekšgalā, bet arī deputātus no Eiropas Parlamenta – Kārli Šadurski, un no Saeimas – Vitāliju Orlovu.

    Paneļdiskusijā “Veselības aprūpes pieejamība – stūrakmens ekonomiskam izrāvienam” uzstāsies LPS sociālo un veselības jautājumu padomniece

S. Šimfa, P. Leiškalns – LDDK sociālo un veselības aprūpes jautājumu eksperts, P. Krīgers – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības prezidents un Pasaules Veselības organizācijas pārstāve Aiga Rūrāne.

    Konferences otro daļu veltīsim informācijai par Pārrobežu veselības aprūpes direktīvas praktisko pusi, par šogad iesākto zāļu blakusparādību monitoringu, kā arī vēl topošo primārās veselības aprūpes attīstības plānu.

 

Ieinteresētos žurnālistus aicinām sazināties ar Ivetu Neimani, LCĪVSO SUSTENTO politikas koordinatori – mob.tālr.29191600 vai iveta.neimane@sustento.lv

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4906946