sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > 8. gadskārtējā pacientu organizāciju vadītāju konference – VESELĪBA IZAUGSMEI Drukāt
8. gadskārtējā pacientu organizāciju vadītāju konference – VESELĪBA IZAUGSMEI

 

8. gadskārtējā pacientu organizāciju vadītāju konference – VESELĪBA IZAUGSMEI

    Š.g. 13.septembrī Rīgā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā norisinājās Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO rīkotā konference VESELĪBA IZAUGSMEI.

     Līdz 2020. gadam Latvija ir izvirzījusi ambiciozu mērķi – "Ekonomikas izrāviens – katra Latvijas iedzīvotāja un valsts labklājības pieaugumam!". Valdība ziņo par Latviju kā straujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā. Tomēr veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība aizvien nav valdības dienas kārtībā un provizoriskie dati liecina, ka izdevumi veselībai būs vien 2,8% no IKP. Izejot no šī politiskā uzstādījuma un reālajiem valdības darbiem, tika veidota gadskārtējās, patiesību sakot, visu Latvijas pacientu konferences dienas kārtība.

    Jau 8.reizi ap100 cilvēku ar invaliditāti un hronisku slimnieku biedrību pārstāvju no visas valsts, pēc LCĪVSIO SUSTENTO iniciatīvas, satikās, lai diskutētu par veselības aprūpes politiku. Šogad konferencē uzklausījām ne tikai Veselības ministrijas pārstāvjus, bet arī no Saeimas – Vitāliju Orlovu.

    Paneļdiskusijā “Veselības aprūpes pieejamība – stūrakmens ekonomiskam izrāvienam” uzstājās LPS sociālo un veselības jautājumu padomniece S. Šimfa, P. Leiškalns – LDDK sociālo un veselības aprūpes jautājumu eksperts, P. Krīgers – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības prezidents, dr.oec. I.Možajeva, Pasaules Veselības organizācijas pārstāve Aiga Rūrāne, VM valsts sekretārs R.Muciņš, kā arī LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs V.Orlovs. Diskusijā izskanējušos, kā arī konferences dalībnieku izteiktos konkrētos priekšlikumus Saeimas deputāts solīja izmantot kā argumentus sarunās par Veselības ministrijas budžetuKonferences otrā daļa tika veltīta informācijai par Pārrobežu veselības aprūpes direktīvas praktisko pusi, par šogad iesākto zāļu blakusparādību monitoringu, kā arī paveikto primārās veselības aprūpes attīstības plānā.

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5120429