sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Mūsu bērni mūs nesapratīs Drukāt
Mūsu bērni mūs nesapratīs

Mūsu bērni mūs nesapratīs

Viss šajā dzīvē mainās un attīstās. Viss mainās!

1226. gadā atklāja Rīgas Domu. 

14.gadsimta beigās un 15.gadsimta sākumā Doma baznīca tika paplašināta, uzbūvējot rietumu šķērsjomu un sānu kapelas, paaugstinot telpas centrālo jomu. Šajā laikā tika paaugstināts arī tornis, ko vaiņagoja astoņstūru piramidāla smaile.

1595. gadā tika uzcelts Jaunais Doma tornis ar piramidālu smaili un divām galerijām. Šajā laikā uzstādītais Doma torņa gailis ir izstādīts Krustejā.

1710.gadā baznīcai tika pārbūvēti sānjomu jumti, kuriem mainīja jumta slīpumi, aizsedzot apaļos rozes logu, kā arī kora daļa ieguva barokālu jumtu un vidusjoms –l austrumu zelmini ar gadskaitli – 1727. 

1772. gadā tika paaugstināts baznīcas grīdas līmenis.

1775. gadā Rīgas pilsētas rāte, pamatojoties uz tā laika inženieru slēdzieniem uzdeva nojaukt torņa smaili un uzcelt jaunu pašreiz redzamo barokālo nobeigumu.

1959. gada līdz 1962. gadam Doms tika pielāgots koncertzāles vajadzībām, šajā laikā tika demontēts altāris un ievietoti krēsli ar skatu uz ērģelēm.

1981. g. – 1984. g. Nīderlandes ērģeļbūves firma „Flentrop Orgelbouw Zaandam” veica ērģeļu rekonstrukciju. Vienlaicīgi šajā laikā tika veikts interjera remonts, un rekonstruētas visas inženierkomunikācijas. Paralēli tika atjaunots torņa smailes vara apšuvums, abu galeriju margas, izgatavots jauns gailis un restaurēta lode, iekārtota torņa automātiskās ugunsdzēšanas sistēma, uzstādītas iekārtas gaisa kondicionēšanai zālē un tornī izbūvētas telpas to izvietošanai.

Katrs gadsimts ir ienesis savas korekcijas, kas atbilst tā laika sabiedrības prasībām, jo attīstību nevar apturēt. Vai var iedomāties, ka baznīcā šobrīd nebūtu ērģeles vai gaisa kondicionēšanas sistēmas? Tāpat pēc jau dažiem gadiem sabiedrība nesapratīs, kāpēc, restaurējot 2013. gadā, tornī nav iebūvēts lifts.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5120492