sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Valsts kontrole sākusi revīziju saistībā ar valsts kompensējamiem medikamentiem Drukāt
Valsts kontrole sākusi revīziju saistībā ar valsts kompensējamiem medikamentiem

Valsts kontrole sākusi revīziju saistībā ar valsts kompensējamiem medikamentiem

 

       Valsts kontrole sākusi revīziju „Valsts budžeta līdzekļu izlietojuma likumība un ekonomiskums ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu iegādes izdevumu kompensācijai”. Revīzijas mērķis ir pārbaudīt valsts budžeta līdzekļu izlietojuma likumību, efektivitāti un ekonomiskumu ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu iegādes izdevumu kompensācijai. Svarīgi arī noskaidrot, vai valstī izveidotā ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība darbojas iedzīvotāju interesēs.

       Lai informācija būtu pilnīgāka un iespējami plaši atspoguļotu esošo situāciju, Valsts kontrole lūdz iedzīvotājus ziņot par problēmām iegādājoties kompensējamos medikamentus, kurus pilnībā vai daļēji (100%, 75% vai 50% apmērā) apmaksā valsts. Revidentu darbā noderētu informācija, par gadījumiem, kad:

1.        pērkot valsts 100% apmaksātus medikamentus, iedzīvotājiem tomēr jāpiemaksā;

2.        aptiekās nav pieejamas ārsta izrakstītās valsts kompensējamās zāles (cik ilgi tās jāgaida?) un aptiekas darbinieks piedāvā iegādāties līdzvērtīgus kompensējamos medikamentus, liekot piemaksāt par tiem;

3.        receptē norādīts medikamenta vispārīgais nosaukums vai ir atzīme „atļauts aizvietot”, un farmaceits nepiedāvā lētāko valsts apmaksājamo alternatīvu;

4.        ārsts izraksta recepti ar valsts kompensējamiem medikamentiem, norādot medikamenta vispārīgo nosaukumu, un aptiekas darbinieks piedāvā lētāko (references) medikamentu, taču tas nedot vēlamo ārstēšanas efektu.

       Sniedzot informāciju, lūgums precīzi norādīt receptes izrakstīšanas datumu, medikamenta nosaukumu (devu un stiprumu), medikamenta iegādes datumu, cenu un piemaksāto summu, kā arī, ja iespējams, pievienot dokumentu kopijas (ieskanētu īpašo recepti un aptiekas čeku).

Informāciju sūtiet Valsts kontrolei elektroniski, e-pasta adrese  tresais@lrvk.gov.lv

 

       Valsts kontrole noteikti apliecina, ka saņemtā informācija būs konfidenciāla un netiks izpausta citām personām. Iegūtās ziņas tiks izmantotas tikai apkopotā veidā, nenorādot personu datus.

 

Ļoti ceram uz Jūsu organizācijas biedru atsaucību.

 

Cieņā
Ilva Liepiņa - Milzarāja
Valsts kontroliera biroja Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67017544
e-pasts: Ilva.Liepina-Milzaraja@lrvk.gov.lv

LR Valsts kontrole
Skanstes iela 50
Rīga, LV-1013
Tel.: 67017500
Fakss: 67017673
e-pasts:
lrvk@lrvk.gov.lv
http://www.lrvk.gov.lv

 

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4897764