sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Darbojas bezmaksas tālrunis konsultācijām par kompensējamām zālēm Drukāt
Darbojas bezmaksas tālrunis konsultācijām par kompensējamām zālēm

Darbojas bezmaksas tālrunis konsultācijām par kompensējamām zālēm

Medikamentu informācijas centrs (MIC) atgādina, ka kopš 2002.gada darbojas Veselības norēķinu centra (VNC) bezmaksas informatīvais tālrunis 80001234, uz kuru zvanot, ikvienam ir iespēja saņemt informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, tai skaitā – par kompensējamiem medikamentiem.

Uz šo tālruni var zvanīt arī farmaceiti un citi veselības aprūpes darbinieki neskaidrību gadījumā, kā arī to var ieteikt darīt saviem klientiem – pacientiem, ja viņiem radušies kādi jautājumi vai neskaidrības, piemēram, par kompensējamām zālēm.

Zvanot uz šo tālruni, iespējams noskaidrot, kādi ārsti apkalpo konkrēto teritoriju, kā notiek reģistrācija, kā iespējams pārreģistrēties pie cita ģimenes ārsta, kādos gadījumos ģimenes ārsts nav tiesīgs atteikt pacientam reģistrāciju. Tāpat pa šo tālruni tiek sniegta arī informācija par kompensējamiem medikamentiem, par references principu, par medikamentiem, kuri ar kompensāciju pacientam pienākas, ja viņam ir konkrēta diagnoze, par ārstiem, kuri drīkst izrakstīt kompensējamos medikamentus (kuriem noslēgts līgums ar VNC par kompensējamo medikamentu izrakstīšanu), par iespējām saņemt individuālu medikamentu kompensāciju, kā arī par kompensējamo medikamentu neizrakstīšanas iemesliem.

Šeit var uzzināt arī par Eiropas veselības apdrošināšanas kartēm – kā tās iespējams saņemt un kādus veselības aprūpes pakalpojumus nodrošina, naudas atmaksas kārtība, ja, atrodoties ārpus Latvijas, ir bijusi nepieciešama neatliekamā palīdzība. Te sniedz informāciju, kā rīkoties konkrētā situācijā, ja nav saprotama veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas kārtība.

Bezmaksas tālrunis 80001234 darbojas darbdienās no plkst. 8:30 līdz 17:00.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5125037