sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > Aicinājums Kurzemes biedrībām, kas zina invaliditātes radītās problēmas, tikties Talsos ar SUSTENTO! Drukāt
Aicinājums Kurzemes biedrībām, kas zina invaliditātes radītās problēmas, tikties Talsos ar SUSTENTO!

Rīgā, 2013.gada 15.aprīlī                                              Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Aicinājums Kurzemes biedrībām, kas zina invaliditātes radītās problēmas, tikties Talsos ar SUSTENTO! 
 
  Š.g. 26.aprīlī Talsos viesnīcā „Talsi” (Kareivju iela 16) konferenču zālē būs Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO projektu vadības grupa, lai satiktos ar biedrībām, kas apvieno Kurzemes puses iedzīvotājus, lai pārrunātu invaliditātes vai hronisko slimību radītās barjeras.

    Aprīļa mēnesī šī gan būs otrā tikšanās ar kurzemniekiem, kuri, no Ventspils un Rīgas puses skatoties, ātrāk var nokļūt Talsos, nekā Liepājā. Tur ar 11 lejaskurzemnieku sabiedriskajām organizācijām jau tikāmies – 12.aprīlī.

LCĪVSO SUSTENTO no pērnā rudens īsteno plaša apjoma rīcības projektu „Reģionālo cilvēku ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti organizāciju līdzdalības resursu stiprināšana politikas plānošanā un ieviešanā”. Šajā laikā mērķtiecīgi tika un joprojām tiek meklētas biedrības visā Latvijā, lai ar tām pārrunātu, kā tām veicas savā pašvaldībā, kādas ir problēmas un kāda ir labā prakse, un kā tām veicas ar invaliditātes jomā izšķirīgu valsts vai pašvaldību lēmumu sapratni, ietekmi un to izpildi. Vienlaikus stāstām par SUSTENTO, ko darām ikdienā un kāpēc mums ir vajadzīgs atbalsts no savējiem. Kā, raksturojot NVO politiku valstī, saka organizācijas valdes priekšsēdētāja Gunta Anča: „Mēs esam tik stipri, cik stiprs ir ķēdes vājākais posms.”

SUSTENTO jau ir tikusies ar biedrībām no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Lejaskurzemes. Pētot katru Latvijas reģionu, notikuši 7 semināri, kur beidzamais – astotais - notiks Talsos. Lai atrastu mūs interesējošās biedrības, tika uzrunātas vietējās pašvaldības un pārbaudīta internetā atrodamā informācija. Ir atrastas turpat 100 biedrības, no kurām kā reālas atsaucās gan mazāk par uzrunātajām. Ar 59 NVO esam tikušies klātienē Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Valmierā, Rīgā un Liepājā. Ar vismaz desmit organizācijām ceram iepazīties arī Talsos.

Ļoti priecājāmies, ja, lasot izsūtītos paziņojumus par iepriekšējo semināru vietu un laiku, pieteicās ieinteresētās biedrības pašas. Katrā reizē mums bija šādi jauki pārsteigumi, un ceram arī uz tiem Talsos. Tāpat arī gaidām interesentus, kas nav iesaistījušies NVO, tomēr kuriem rūp līdzdalība invaliditātes politikā gan savā pašvaldībā, gan mūsu valstī.

Vēl ir iespējams pieteikties uz Talsu semināru līdz š.g. 22.aprīlim, sazinoties ar Laimdotu Svikliņu (laimdota.sviklina@sustento.lv; tālrunis: 67802545), jo dienas kārtība un cita kontaktinformācija tiks izsūtīta elektroniski.


92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.”
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5000623