sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti patiešām ir tiesības braukt Rīgas mikroautobusos bez maksas Drukāt
Cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti patiešām ir tiesības braukt Rīgas mikroautobusos bez maksas
Cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti patiešām ir tiesības braukt Rīgas mikroautobusos bez maksas
 
   Ir pagājis mazliet par gadu lielāks laiks, kad „Rīgas satiksme” cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti nodrošina braukšanu bez maksas pilsētas mikroautobusos („Rīgas satiksmes” mikroautobusu numuri sākas ar 200). Diemžēl daži mikroautobusu vadītāji to interpretē pēc saviem ieskatiem, vienlaikus atļaujoties izgāzt savas negācijas par cilvēkiem ar invaliditāti.
 
Uzklausot kārtējo aizvainojuma pilno stāstu par to, ka šī sabiedriskā transporta līdzekļa vadītājs atteicis bez maksas vest cilvēku ar I grupas invaliditāti, LCĪVSO SUSTENTO pārstāvji sazinājās ar „Rīgas satiksmi” un noskaidroja, ka Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.129 ir joprojām spēkā. Personas, kurām noteikta I vai II invaliditātes grupa, kā arī personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada personu, kurai noteikta I invaliditātes grupa vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, mikroautobusus var izmantot bez maksas. Ir jāuzrāda vadītājam derīga invaliditāti apliecinoša apliecība, uz kā pamata tiek izsniegta nulles biļete.
 
Ja vadītājs šādā gadījumā pieprasa samaksu vai atsaka mikroautobusa pakalpojumu, cilvēkam ir tiesības par to ziņot RP SIA "Rīgas satiksme": info@rigassatiksme.lv  vai zvanīt 67104800, nosaucot maršruta mikroautobusa numuru un, ja paspējis iegaumēt, valsts reģistrācijas zīmes numuru.
 
    Izrādās, ka nav pamata izraidīt šādu pasažieri no mikroautobusa. Ka nav pamatojuma arī atrunām: „Man jau ir 2 tādi, un limits ir izsmelts” un ka asistentam būtu jāpērk biļete. Tomēr ir pamats bažīties par Rīgas dažu sabiedriskā transporta vadītāju attieksmi pret cilvēkiem, kas uz brīdi vai regulāri ir pasažieri. Pieplusojot vēl klāt tos mikroautobusu vadītājus, kas izmanto iespēju pazemot pasažieri ar invaliditāti, rodas sajūta, ka klibo visa pasažieru apkalpošanas kultūra kopumā.
 
Neizvēršoties vairāk par šo tēmu un neveicinot publisko apspriešanu, šī informācija ir apkopota un publicēta, lai iedrošinātu cilvēkus ar invaliditāti zināt savas tiesības un izmantot iespēju, kas no sabiedriskā pakalpojuma sniedzēja puses apliecina izpratni un pretimnākšanu citādi joprojām nevienlīdzīgajā sabiedriskā transporta pieejamībā.
 
Informāciju apkopoja LCĪVSO SUSTENTO sabiedrisko attiecību koordinatore Laimdota Svikliņa
 
 
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5124968