sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Rīgā no 1. maija sākuši kursēt jaunie maršrutu mikroautobusi Drukāt
Rīgā no 1. maija sākuši kursēt jaunie maršrutu mikroautobusi
Rīgā no 1. maija sāks kursēt jaunie maršrutu mikroautobusi
 
Rīgas dome priekšsēdētājs Nils Ušakovs norādīja, ka jaunie mikroautobusi  ir nākamais solis pilsētas satiksmes modernizēšanā: „Rīgā jau kursē jaunākais un ērtākais sabiedriskais transports Baltijas valstīs. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka absolūti lielākā daļa rīdzinieku ir apmierināti ar šiem pakalpojumiem. Jaunie mikroautobusi ir daudz drošāki un ērtāki par vecajiem, kas līdz šim kursēja Rīgas ielās, un, esmu pārliecināts, rīdzinieki novērtēs šīs pozitīvās pārmaiņas.”

Mikroautobusos var norēķināties ar  e-talonu, kas derīgs braukšanai „Rīgas satiksmes” transportā, tādējādi nodrošinot precīzu pasažieru uzskaiti. Viena brauciena cena - 50 santīmu. Darbojas arī šobrīd sabiedriskajās transportā jau ieviestā e-talonu apjoma atlaide, piemēram, nopērkot e-talonu 50 braucieniem, viena brauciena cena ir tikai 44 santīmi. Tomēr mikroautobusos nedarbojas Rīgas domes noteiktās atlaides skolēniem, nestrādājošiem pensionāriem un 3. grupas invalīdiem.  Savukārt 1. un 2. grupas invalīdiem tiek nodrošināta bezmaksas pārvadāšana.

No 1. maija jaunie autobusi sāks kursēs 200., 224. un 267. maršrutos, bet  līdz oktobrim Rīgas ielās pakāpeniski tiks ieviesti visi  jaunā standarta mikroautobusi. Tie  ir aprīkoti ar dzinējiem, kas nodrošina zemas CO2 izmešu normas un īpašā elektroniskās stabilitātes sistēma mazinās mikroautobusa slīdēšanu dažādos laika apstākļos. Savukārt ērtie krēsli un neaizsvīstošie logi paaugstina pasažieru komfortu. Tajos ir 19 sēdvietas un divas stāvvietas, lai pasažieriem pirms izkāpšanas pie durvīm būtu vieta, kur nostāties un pieturēties, kamēr transportlīdzeklis vēl nav apstājies.

Pilnsabiedrības “Rīgas mikroautobusu satiksme” vadītājs Vitālijs Komars: „Ieviešot jaunos mikroautobusus, tiek būtiski sakārtota arī sabiedriskā transporta pārvietošanās kārtība, piemēram, mikroautobusi kursēs pēc stingri noteikta saraksta. ”

SIA Domenikss ģenerāldirektors Viktors Troicins uzsvēra, ka Mercedes-Benz mikroautobusi jau ir pierādījuši savu kvalitāti, pārvadājot pasažierus Ventspilī, Jelgavā, Jūrmalā, Gulbenē un citās Latvijas vietās: „Esmu pārliecināts, ka jaunie mikroautobusi kļūs par vienu no iecienītākiem pārvietošanās veidiem Rīgā.”

Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” un pilnsabiedrības “Rīgas mikroautobusu satiksme” noslēgtais līgums uz pieciem gadiem paredz nodrošināt pasažieru  pārvadājumus 35 maršrutos Rīgā. Savukārt 180 mikroautobusus Mercedes - Benz Srinter 513 CDI pilnsabiedrība iegādāsies no SIA Domenikss, kas ir Daimler AG Mercedes-Benz ģenerālpārstāvis Latvijā.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5120434