sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > Aicinām atsaukties Zemgales biedrības, kas zina invaliditātes radītās problēmas! Drukāt
Aicinām atsaukties Zemgales biedrības, kas zina invaliditātes radītās problēmas!
Aicinām atsaukties Zemgales biedrības, kas zina invaliditātes radītās problēmas! 
Lai satiktos tieši ar Zemgales NVO, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO aicina šīs puses entuziastus uz tikšanos Rīgā, Eiropas Mājā (Aspazijas bulvārī 28) no plkst.10.00 līdz 17.00 š.g. 19. un/vai 20. februārī.
LCĪVSO SUSTENTO jau no pērnā gada nogales uz satikšanos aicina visas biedrības no Latvijas reģioniem, kas ikdienā saskaras ar invaliditātes vai hronisko saslimšanu radītajām problēmām. Klātienē jau runāts ar 18 Latgales un 17 Vidzemes NVO. Šobrīd tiek apzinātas Zemgales puses biedrības, lai februārī ar tām satiktos Rīgā.
    „Šo tikšanos un arī turpmākais SUSTENTO rīcības mērķis ir pastāstīt, lai par mums zinātu, ka esam blakus: gan reālajā laikā, gan ģeogrāfiskajā telpā, gan vienoti elektroniskās saziņas tīklā. Mēs strādājam ar Veselības, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Satiksmes ministrijām. Tad, kad tur izstrādā dažādus likumus, noteikumus un daudz ko citu, mēs esam tie, kas sakām: vai neesat aizmirsuši cilvēkus ar invaliditāti un viņu vajadzības? Lai gan mēs Rīgā zinām, kas notiek Latvijā, tomēr reizēm ir sajūta – ne vienmēr un ne visu. Saikne ar lauku rajoniem mums ir, taču domājam, ka to nepieciešams stiprināt. Tāpēc tika rakstīts projekts „Reģionālo cilvēku ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti organizāciju līdzdalības resursu stiprināšana politikas plānošanā un ieviešanā”, kas dod iespēju vairāk braukt pa Latviju un tikties ar ļaudīm, lai viņus rosinātu aktīvāk darboties. Kā rāda mūsu pieredze, laukos šķiet, ka Rīga ir tālu projām un mēs neko izdarīt nevaram. Šiem cilvēkiem ļoti svarīga ir sadarbība ar pašvaldībām, bet ne visur tā ir laba. Parastā atruna – pašvaldībā ko dabūt var tikai, vai nu ļoti lūdzoties, vai lamājoties. Tad mēs esam tie, kas mācām, ka patiesībā esam līdzvērtīgi partneri. Prieks par to, kā veidojas šī paplašinātā sadarbība patlaban, un ceram tikpat veiksmīgi turpināt”, tā projekta norisi šobrīd vērtē SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.
Jāatzīmē, ka izrādītā līdzdalības interese ir milzīga, piemēram, Madonā gaidījām 17 cilvēkus, bet atnāca 28. Nākamie 2 semināri ir paredzēti Rīgā, jo, lai tiktos tieši ar Zemgales reģiona NVO, sākotnējo ieceri doties pašiem ceļā ir nācies mainīt, tomēr ceram, ka tas nemazinās interesi atsaukties uz izsūtītajiem uzaicinājumiem ierasties.
Tomēr Zemgales biedrības un cilvēki, kam rūp esošā situācija invaliditātes jomā, vēl var izvēlēties datumu, kurā doties uz Rīgu. Iespēja pieteikties ir līdz 15.februārim, rakstot uz sustento@sustento.lv vai zvanot 67802545 – Laimdotai Svikliņai.
Abās dienās SUSTENTO rīkotais pasākums, ar nodrošinātām kafijas un pusdienu pauzēm, norisināsies no plkst.10.00 līdz 17.00. Dienas kārtība tiks nosūtīta individuāli – pēc pieprasījuma.
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4902797