sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > SUSTENTO tiksies ar Liepājas puses biedrībām, kas apvieno cilvēkus ar īpašām vajadzībām Drukāt
SUSTENTO tiksies ar Liepājas puses biedrībām, kas apvieno cilvēkus ar īpašām vajadzībām
    Š.g. 12.aprīlī Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO būs Liepājā, lai tiktos ar daļu no Kurzemes biedrībām, kas ir atsaukušās uz aicinājumu sanākt kopā, iepazīties un vienoties par turpmāko sadarbību.
LCĪVSO SUSTENTO projektu vadības grupa jau 2012.gada nogalē apmeklēja Latgali, kur klātienē tikās ar 17 vietējām, iepriekš nesatiktām, nevalstiskajām organizācijām, kas apvieno cilvēkus ar invaliditāti un hroniskām saslimšanām.        Šā gada janvārī bijām Vidzemē, kur iepazināmies ar 14 biedrībām, bet februāra mēnesī Rīgā ieradās 17 NVO delegāti no Zemgales reģiona. Tiesa, kopā katrā vietā bijām vairāk, jo priecājāmies redzēt pārstāvjus no desmit 37 SUSTENTO dalīborganizācijām, kas dzīvo un strādā šajos trīs Latvijas reģionos.
Īstenojot mūsu projektu „Reģionālo cilvēku ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti organizāciju līdzdalības resursu stiprināšana politikas plānošanā un ieviešanā”, esam atraduši jau 48 biedrības, kas ir vairāk kā bija iecerēts, un vēl priekšā 2 tikšanās Kurzemes pusē: Liepājā un Talsos, kur patlaban interesi sadarboties ir izrādījušas vairāk kā 20 sabiedriskās organizācijas.
Tā kā Latvijā nav atrodama vienota kontaktinformācija par visām NVO, kas izveidojušās un darbojas konkrētā jomā, un tas patiešām ir pētījuma cienīgs darbs, tad šajā reizē neizmērāms paldies Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centra reģionālajai koordinatorei Inesei Siliņai. Paldies par viņas sniegto operatīvo atbalstu biedrību kontaktinformācijas apzināšanā, kā arī viņas ieteiktajām Kurzemes pašvaldību kontaktpersonām ar NVO saistītajos jautājumos. Tāpat prieks par Kurzemes pusē jau izveidoto tīklojumu starp biedrībām, kam rūp cilvēku ar invaliditāti situācija.
Katrā kopā sanākšanā noskaidrojam, kā biedrībām , kas risina šīs speciālās vai invaliditātes pēc ierobežotās vajadzības, klājas? Kāpēc ir vai nav viegli tām sadarboties ar vietējo pašvaldību un kā veicas ar mums izšķirīgu valsts vai pašvaldību lēmumu sapratni, to ietekmi un īstenošanu? SUSTENTO ir vajadzīgs zināt, kas notiek katra Latvijas pusē, un to vislabāk var izdarīt, ja savstarpēji iepazīstas, ja ir sajūta, runājam viena valodā un varam viens uz otru paļauties.
Šie jautājumi un mērķi ir arī 12.aprīļa dienas kārtībā, kad būsim Liepājā viesnīcā „Europa City Amrita” Rīgas ielā 7/9: no plkst.10 līdz 17.00. Par to runāsim arī 26.aprīlī, kad būsim Talsos, kur satiksimies ar tiem kurzemniekiem, kam tuvāka ir šī pilsēta.
 
Vairāk informācijas, sazinoties ar LCĪVSO SUSTENTO sabiedrisko attiecību koordinatori Laimdotu Svikliņu –(laimdota.sviklina@sustento.lv; tālrunis: 67802545)

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5000689