sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Cik pieejami tūrisma objekti ir cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Latvijā? Drukāt
Cik pieejami tūrisma objekti ir cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Latvijā?
Rīgā, 2013.gada 28.martā                                              Informācija plašsaziņas līdzekļiem
 
Cik pieejami tūrisma objekti ir cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Latvijā?
 
    Šajā gadā Tūrisma attīstības valsts aģentūra kopīgi ar Eiropas Komisiju ir izsludinājusi projektu konkursu „Eiropas izcilākie tūristu galamērķi” jeb EDEN, kura tēma ir pieejams tūrisms – tūrisms cilvēkiem ar invaliditāti.  Latvijas tūrisma galamērķu pieejamību vērtēs komisija, kurā piedalās LR Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides un reģionālās attīstības ministrijas, Tūrisma attīstības valsts aģentūras un LCĪVSO SUSTENTO pārstāvji.
 
Eiropas Komisijas projektu konkurss „Eiropas izcilākie tūristu galamērķi” (EDEN) ir tūrismu veicinošs gadskārtējs pasākums, kurā pieteikt savu piedāvājumu var katra ES dalībvalsts. 2013.gada tēma ir pieejams tūrisms jeb tūrisms cilvēkiem ar invaliditāti.
Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) gada sākumā aicināja ikvienu mūsu pašvaldību atsaukties līdz š.g. 22.martam ar savu piedāvājumu: ar savas puses unikālajiem tūrisma apskates objektiem.
To, kurš būs visdraudzīgākais galamērķis tieši cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām, noteiks žūrija, kas pirmo reizi kopā sanāk šodien – 28.martā.
Jau aprīļa mēnesī klātienē tiks aplūkoti 5 pieteiktie tūrisma galamērķi Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā un Siguldā. Tiks vērtēta to fiziskās un informatīvās vides, kā arī organizēto pakalpojumu pieejamība. Savukārt 10.maijā notiks TAVA rīkotā konference, kurā tiks prezentēts izvērtējums un nosaukts pieejamam tūrismam visatbilstīgākais galamērķis gan Latvijā, gan Eiropā.
No SUSTENTO puses šajā vērtēšanas procesā piedalīsies projektu vadītāja Daiga Veinberga. Būs patiess prieks mums pašiem zināt par visiem vienādi draudzīgiem tūrisma galamērķiem un droši turp doties ar savām ģimenēm un draugiem.
 
 
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5120409