sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Visi jaunumi > Sociālās aprūpes institūciju klienti varēs nosūtīt elektroniskus iesniegumus VSAA Drukāt
Sociālās aprūpes institūciju klienti varēs nosūtīt elektroniskus iesniegumus VSAA
 
Sociālās aprūpes institūciju klienti varēs nosūtīt elektroniskus iesniegumus VSAA
 
Plānots, ka ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klienti varēs vieglāk sazināties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA). Tas būs iespējams, nosūtot iestādei rakstisku iesniegumu gan elektroniski, gan pa pastu.
 
Pašlaik sociālās aprūpes centros mītošie cilvēki iesniegumus VSAA par pensijas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta pārskaitījumu valsts sociālās aprūpes centra kontā var nosūtīt tikai pa pastu vai iesniegt personiski. Turpmāk klienti vai viņu aizgādņi, kuriem ir elektroniskais paraksts, šo iesniegumu varēs iesniegt arī elektroniski. Jaunā kārtība samazinās administratīvo slogu un atvieglos saziņu ar Labklājības ministrijas (LM) padotībā esošo iestādi.
 
Šādas izmaiņas LM paredzējusi Ministru kabineta noteikumos Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta. Projekts ceturtdien, 14.februārī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.
 
Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM interneta vietnē, sadaļā „Aktuāli” – „Tiesību aktu projekti”: http://www.lm.gov.lv/text/1789.
 
LM rīcībā esošā informācija liecina, ka ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās uzturas vairāk nekā 11 tūkstoši klientu. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo klientu ir ar smagu invaliditāti vai pensijas vecuma cilvēki, kuri nespēj veikt pašaprūpi, elektroniskos iesniegumus gadā varētu nosūtīt vidēji 10 klienti vai viņu aizgādņi.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727zane.brivmane@lm.gov.lv
Diskusijas

 

Apmeklētāji: 5236774