sākumlapajūsu jautājumslapas karte Ru En
AA  
SUSTENTO > Masu medijiem > Televeselība – reforma, jaunums vai jauninājums, vai joprojām fantāzija Drukāt
Televeselība – reforma, jaunums vai jauninājums, vai joprojām fantāzija
Televeselība – reforma, jaunums vai jauninājums, vai joprojām fantāzija?
 

Š.g. 24.septembrī no plkst. 12.00 līdz 14.00 LCĪVSO SUSTENTO Veselības ministrijā rīko Apaļā galda diskusiju, kuras mērķis ir uzklausīt un apkopot dažādu pušu viedokļus par televeselības attīstības iespējām un grūtībām Latvijā.

        „Iespēja saņemt ārsta konsultācijas, pat neaizbraucot pie ārsta, novērtēt savu veselības stāvokli, izdarot dažādas pārbaudes no attāluma, regulāra savas veselības stāvokļa novērošana – tas nav sižets no fantastikas romāna, bet gan pavisam reālas darbības, kas notiek daudzās Eiropas Savienības valstīs. Diemžēl Latvijā tas ir tikai pašā sākumā,” tā vienu no jaunākajām veselības aprūpes nozarēm šobrīd raksturo Gunta Anča, LCĪVSO SUSTENTO valdes priekšsēdētāja.

            Kas notiek telemedicīnas pakalpojuma attīstībā Latvijā, kādas ir iespējas padarīt to pieejamāku un kvalitātē un kvantitātē apjomīgāku uz esošajām iestrādnēm un saistībā ar šīs jomas speciālistu entuziasmu un ieinteresētību – tiks apspriests Apaļā galda diskusijas laikā, ko vadīs moderators Ansis Bogustovs. Tās dalībnieki būs pārstāvji gan no Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas un Latvijas Farmaceitu biedrības, kā arī no pacientu nevalstiskajām organizācijām, Veselības ministrijas un Pašvaldību Savienības. Ar savu ekspertu komandu piedalīsies Uldis Osis, Ekonomikas doktors, profesors, LZA korespondētājloceklis, Ekonomistu apvienības 2010. biedrs, kā arī Andris Glāzītis, veselības aizsardzības speciālists, SIA”Telemedica” pārstāvis, lai dalītos Telemedicīnas centra darbības pieredzē Latvijā. 

ES projekta “Uzticības ķēde” ietvaros, kas Latvijā uzsākts no 2011. gada janvāra, tiek novērtēts, vai un kā ir mainījušies viedokļi par televeselības pakalpojumu un kādi šķēršļi kavē joprojām to pieņemt un tam uzticēties. Projekta rezultātā tiks novērtēti ar televeselību saistītie viedokļi, vajadzības, priekšrocības un šķēršļi no pacientu, ārstu, māsu un farmaceitu, kā arī Valsts politikas ekspertu redzējuma.

Projekta vadošais partneris ir Eiropas Pacientu forums, tajā iesaistītas arī vairākas ES jumta organizācijas, Latvijas pusi pārstāv Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO.

Diskusijas

 

Apmeklētāji: 4902887